Nauka serfowania

W jaki sposób przygotować sie do serfowania ?

Przygodę ze serfowaniem  należy zacząć na basenie, bowiem zanim udamy się na deskę i kołysani falami będziemy musieli utrzymać równowagę, musimy porządnie nauczyć się pływać. Z morzem zarówno tym naszym Bałtyckim jak i dowolnym na świecie nie ma śmiechu. Jeśli będziemy spadać z deski a będziemy dość często- pójdziemy automatycznie pod wodę i właśnie to od Ciebie zależy czy wypłyniesz na powierzchnie wody. Warto pamiętać, że pogodą może zmienić się od tak i z nawet malutkiej fali może przyjść nagle potężna fala, z którą musimy sobie dać radę. Dlatego zanim udasz się nad morze w poszukiwaniu adrenaliny i fal, należy zadbać o dobre wyszkolenie pływackie. Styl pływania nie odgrywa jakieś dużej roli, najważniejsze jest aby w dobrym stylu poruszać się w wodzie i czuć się w niej dosyć pewnie.

Od czego warto zacząć?

Surfing należy do grupy sportów wodnych, dlatego pierwsze kroki stawią się pod okiem zaawansowanego instruktora, który w odpowiedni sposób wyjaśni nam o co wszystko w tym chodzi. Zanim zakupimy wymarzony sprzęt i rzucimy się na fale, warto skorzystać z odpowiedniej osoby. Polskich szkół najlepiej szukać na Helu. Bałtyk choć dużych fal tam nie spotkamy, idealnie nada się na naukę na desce oraz odpowiednie doszkolenie. Gdy już będziemy wstanie opanować wszystkie techniki i utrzymamy się na desce  to będziemy gotowi aby zmierzyć się z dużymi falami. Podczas całego kursu instruktor podpowie jak dbać o swój sprzęt oraz w jaki sposób odpowiednie go zabezpieczyć. Postara się także dobrać odpowiedni sprzęt do możliwość kursanta. Sama deska skraca się wraz z umiejętnościami surfera, dlatego warto aby na sam początek skorzystać z wypożyczalni. Cena deski surfingowej wynosi 20 złotych na godzinę lub około 50 zł. za 3 godziny. Z kolei lekcja z odpowiednim instruktorem to koszt 100 zł za cała godzinę. 

Czego potrzeba aby rozpocząć przygodę ze surfingiem ?

Bardzo ważnym elementem dla każdego surfera jest deska surfingowa, bez niej ani rusz. Jednak z jej wyborem nie należy się spieszyć, ponieważ deska  zostaje dopasowana do indywidualnych możliwości oraz umiejętności. Im deska jest krótsza tym samym większych umiejętności oczekuje się od użytkownika tej deski. Przyda nam się także leash, której jeden koniec zamontowany jest przy samym końcu deski a drugi za pomocą rzepu znajduję się na kostce użytkownika